WHO: Ilość odpadów wytwarzanych przez...
Agencja stwierdziła, że używany sprzęt medyczny oraz całe zaplecze sanitarne (rękawiczki, skafandry, maski itp.), stanowiło zabezpiwczenie dla zdrowia, podczas gdy wzrost ilości odpadów z tworzyw sztucznych nadwerężał systemy gospodarowania odpadami. Dla przypomnienia – wyżej wymienione produkty sanitarne są z tworzyw sztucznych i są jednorazowego użytku!
W swoim raporcie WHO wezwała producentów do stosowania materiałów biodegradowalnych i opakowań przyjaznych dla środowiska. Stwierdzono również, że istnieje „pilna potrzeba” zreformowania sposobu usuwania odpadów na całym świecie. Biorąc pod uwagę ilość kłamstw covidowych, jakie ma na sumieniu WHO, to czym może być to nawoływanie i czy można wierzyć tej instytucji? Wyrzucane materiały jednorazowego użytku stanowią również odzież ochronną, strzykawki, rękawiczki, maski na twarz i wszelkiej maści zestawy testowe, których po ogłoszeniu "pandemii" pojawiło się na rynku wiele rodzajów.
„Bezwzględnie konieczne jest zapewnienie pracownikom służby zdrowia odpowiednich środków ochrony osobistej” – powiedział dyrektor ds. nagłych wypadków WHO Michael Ryan po opublikowaniu raportu. „Ale ważne jest również, aby można było z niego bezpiecznie korzystać bez wpływu na otaczające środowisko” - dodał. Pytanie jak on to sobie wyobraża? Skoro ochrona osobista jest jednorazowego użytku, a nie chcemy emitować więcej zutylizowanych jednorazówek do środowiska?
Raport wykazał, że większość z 1,5 miliarda artykułów medycznych rozprowadzonych przez ONZ w pierwszych miesiącach "pandemii", skończyło jako śmieci, co odpowiada wadze 262.000 jumbo jetów! Gratulujemy WHO za zatruwanie nas plastikiem w imię "walki z pandemią"! Jednorazowe rękawiczki przyczyniły się do większej ilości odpadów niż jakikolwiek inny przedmiot zakupiony za pośrednictwem systemu ONZ – między innymi takie rzeczy możemy przeczytać w raporcie.
Hit! Własne wytyczne WHO nie zalecają, aby pracownicy służby zdrowia byli zobowiązani do noszenia rękawiczek podczas podawania "szczepionki" na Covid-19, mimo że jest to powszechna praktyka w każdej placówce medycznej.
W jednym z badań cytowanych w raporcie oszacowano, że w 2020 roku na całym świecie codziennie wyrzucano 3,4 miliarda jednorazowych masek. Ponieważ większość masek jest wykonana z plastiku, odpady mogą zanieczyszczać zarówno ziemię, jak i wodę, zwłaszcza w krajach o mniej rozwiniętych systemach gospodarowania odpadami.
Ponad połowa placówek opieki zdrowotnej w biedniejszych krajach nie jest w stanie bezpiecznie radzić sobie z własnymi odpadami - stwierdziła WHO. Pierwsze produkty eksperymentalne, które zostały użyte jako "szczepionki" przeciwko Covid wygenerowały 144 000 ton odpadów w postaci strzykawek i igieł jednorazowego użytku. Oprócz zanieczyszczenia jakie powodują, mogą także spowodować obrażenia pracowników służby zdrowia, jeśli zostaną nieostrożnie usunięte.