Ochrona przed "pandemią" zmieniła...
Maski, przyłbice, rękawiczki — te produkty stały się nieodzowną częścią naszego życia, ponieważ staraliśmy się chronić siebie i innych podczas "pandemii", która ostatnio według ministerstw zdrowia wielu krajów, była nieprawdą. "Walka" z wirusem – celebrytą - Covid-19 (wirusem, który był zamiast wszystkich z ponad 100 tysięcy wirusów, które mamy w płucach) przez ostatnie dwa lata doprowadziła do niemal nieuniknionego wzrostu popytu na tworzywa sztuczne jednorazowego użytku, wywierając ogromną presję na i tak już nadmierny problem odpadów z tworzyw sztucznych na świecie.
Pisaliśmy że to samo WHO, które ogłosiło fałszywą pandemię, nakazuje wycofania gumowych rękawiczek... W jednym z raportów oszacowano, że w 2020 r. do oceanu wylądowało około 1,6 miliarda masek. Jak twierdzą wirusolodzy – maseczki nie tyle nie chronią przed wirusami, co noszenie ich przez całe społeczeństwa powoduje wzrost transmisji wirusów, pogorszenie się ogólnego stanu zdrowia i wiele innych skutków ubocznych. Powszechność plastiku jest sama w sobie globalnym problemem zdrowotnym — dwa oddzielne badania opublikowane w 2022 r. wykazały, że mikroplastik we krwi i płucach większości próbek jest pod nadzorem. A WHO za dwa lata ma zamiar ogłosić kolejną "pandemię"...
Rzeczywiście, tworzywa sztuczne odgrywają kluczową rolę w sektorach opieki zdrowotnej i zdrowia publicznego, ale ostatnie badanie pokazuje, że sposób, w jaki przetwarzamy odpady z tworzyw sztucznych, nie nadąża za zwiększonym zapotrzebowaniem na materiał. W szczególności "epicentra pandemiczne" zmagały się z przetwarzaniem odpadów. Badanie opublikowane w PNAS ujawniło, że do sierpnia 2021 r. w 193 krajach wytworzono ponad 8 milionów ton odpadów związanych z "pandemią", z czego ponad 25 000 trafiło do oceanów. Wykorzystując swój ogólny model obiegu MIT, aby określić ilościowo wpływ "pandemii" na problem z tworzywami sztucznymi, naukowcy odkryli, że większość zrzutów tworzyw sztucznych była odpowiedzialna za odpady szpitalne (73%), przy czym większość pochodziła z Azji (72%).
Dodaj komentarz